Пультова охорона

Що це таке, в чому принцип її роботи і чому вона стає такою популярною?

Почнемо з протилежного. По-перше, у зв’язку з ситуацією в країні, рівень злочинності збільшився більше ніж в два рази. Чи це не привід задуматися як про свою безпеку, так і про збереження майна?

Пультова охорона, іншими словами, сигналізація в приміщенні — це комплекс технічних засобів, що забезпечує охорону приватної та державної власності за допомогою цілодобового спостереження за об’єктом з центрального пульта спостереження і направлення групи мобільного реагування (тобто, спеціально навченого персоналу охорони) на місце події з оповіщенням клієнта.

Давайте ж тепер детально розглянемо принцип дії пультової охорони.

Залежно від типу приміщення, його площі та поверховості вибираємо датчики, якими буде оснащено приміщення. Це можуть бути датчики на відкриття / закриття дверей, вікон, датчики руху, розбиття скла, що реагують на домашніх тварин чи ні, дротові або бездротові. Відповідно від кількості датчиків буде залежати і вартість всього обладнання.

Сигнали з усіх датчиків будуть надходити на так звану централь (або ж прилад приймально-контрольний). Залежно від покладених на нього функцій, вибираємо тип приладу — ППК. Варто відзначити, що охоронні компанії працюють з різними обладнанням і пульт спостереження підтримує певний тип.

Далі централь формує пакет даних і по бездротовому gsm-каналу (або ж по телефонній лінії) передає сигнали про проникнення на приміщення, що охороняється, а також контрольно-діагностичні повідомлення на пульт центрального спостереження/нагляду (ПЦС/Н).

Сам ПЦС — це комп’ютер, на якому встановлено програмне забезпечення і підключені різні модеми, транслятори й інші прилади для збору і зберігання інформації.

На пульт централізованої охорони надходять всі види повідомлень. Це і сигнали взяття / зняття з охорони, і тривоги, і технічні спрацювання сигналізації. Сповіщення надходять на ПЦС за допомогою спеціального програмного забезпечення, де вони обробляються і перетворюються в зрозумілий вид. Далі диспетчер, виходячи з отриманої інформації, приймає рішення відповідно до інструкції, і відправляє на місце події групу швидкого реагування.

Група швидкого / мобільного реагування (ГШР / ГМР) — це екіпаж із спеціально навченого персоналу (зазвичай це колишні військові або співробітники поліції), які несуть чергування на автомобілях і оснащені спецзасобами та засобами захисту. ГШР оперативно приїжджають на об’єкт, що охороняється за сигналом тривоги і далі діють відповідно до інструкції. Оператор ПЦС, в свою чергу, координує їх дії і при необхідності викликає співробітників поліції.

Як правило, пультова охорона допомагає уникнути багатьох крадіжок і зломів. І якщо у вас залишилися питання — телефонуйте нам, із задоволенням проведемо для вас консультацію.

Догори